logo  
      
ÜRITUSED 
18. - 19. august Valga XV Militaarajaloo festival ja vanavaralaat

XV Rahvusvaheline Valga militaarajaloo festival toimub 18.08 – 19.08.2023.


Festival on avalik ja võimaldab osasaamist kõigile – erinevatele sugudele, vanustele, uskumistele jne. Kaasame erinevad põlvkonnad sõjaajaloo klubides, korraldavas meeskonnas ning pealtvaatajate hulgas. Planeeritud on tegevused, kus korraga saavad osaleda kolm põlvkonda. Festivalil ei õhutata viha, vaenu ega vägivalda vaid näidatakse, kuidas erinevad inimeste grupid suudavad koos rahumeelselt ja sõbralikult käsitleda ajalugu.

Esimesel päeval (18.09.2023) toimub PPA teenistuskoerte võistlused, ajaloo konverents jpm. Päeva lõpetab kontsert „Tähed militaartaevas“. Esinejateks on Smilers ning Terminaator.
Teisel päeval(19.08.2023) on käsitöö- ja vanavaralaat ning Valga sõjamuuseumi koostööpartnerite poolt pakutavad tegevused linnapargis. Päeva teises pooles toimub Singamäel (Sooru, Valga vald) sõja aegset elu ning olustikku tutvustav programm. Kulminatsiooniks on festivali lõpetav näidislahing „II maailmasõda Lõuna-Eestis“, mis toob lahinguväljale vähemalt kolm vene tanki, lennuki, sõdurid, pürotehnilised efektid jpm.

Ootame klubidelt ja ajaloo huvilistelt Eestist ning kaugemalt aktiivset osavõttu. Kirjutage meile e-posti aadressil valga@isamaalinemuuseum.ee.

Täpsem kava lähiajal tulemas.

Lugupidamisega

MILFEST 2023 meeskond


 


WelcomeToEstonia