logo  
      
PRESSITEATED 
Laupäeval toimub Eesti Pangas lahtiste uste päev

Laupäeval, 9. septembril toimub Eesti Pangas järjekorras viies lahtiste uste päev, mille alateemaks on seekord "Tarkus rahaasjades". Ürituse eesmärgiks on pakkuda külalistele nii praktilist teavet rahamaailmast kui ka meelelahutust.

Iseseisvussaalis toimuval loengul "Laenamise riskid: kuidas ennast kaitsta?" selgitavad Eesti Panga spetsialistid, mida laenamisel silmas pidada.

Lahtiste uste päeval saab näha keskpanga tööruume, sularaha sorteerimiskassat ning Eesti krooni kattevara investeerimist. Toimub kolm ringkäiku keskpanga ajaloolistes ja huvitava arhitektuuriga hoonetes, mis on läbi aastate külalistele suurt huvi pakkunud.

Lahtiste uste päeval saavad külastajad mõistatada mündikoti väärtust, osaleda viktoriinis, tutvuda lähemalt Eesti krooni turvaelementidega ning näitusega "Eesti raha margast euroni". Lastele on mängud, võistlused ning joonistamisnurk.

Eesti Panga muuseumis toimub pildistamine koos vahakujudega ning avatud on näitus "Loodus maailma müntidel".

Laupäeval kell 12 tuleb Eesti Pangas ja Rahvusooperis Estonia müügile Estonia teatri 100. aastapäevale pühendatud hõbedast meenemünt.

Eesti Panga lahtiste uste päev algab 9. septembri keskpäeval ning vältab kella neljani pärastlõunal.
Ürituse täpne ajakava on üleval aadressil www.eestipank.info.

Eesti Pank asub Tallinnas, aadressil Estonia puiestee 13.

Lisainfo:
Silver Vohu
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 52 111 70
E-post: silver.vohu@epbe.ee


 


WelcomeToEstonia