logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank kuulutab välja Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud meenemüntide kujunduskonkursi

Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud meenemüntide kujunduskonkursi eesmärgiks on kolme meenemündi - hõbe-, kuld- ja plaatinamündi - kujunduse leidmine.

Konkursist võivad osa võtta kõik soovijad, nii üksikisikud kui autorite kollektiivid. Kavandite esitamise tähtaeg on 5. september kell 16.00. Konkursil osalev autor või autorite kollektiivid võivad esitada ka rohkem kui ühe kujunduskavandi iga mündi kohta.

Eesti Panga poolt kokku kutsutud žürii teeb konkursi tulemused teatavaks hiljemalt 20. septembriks 2007.

"Hõbemünt, mille nimiväärtus on 10 krooni, peaks äratuntavalt kajastama Eestile iseloomulikku loodust, looduslikke objekte või kultuurmaastikke. Kuldmünt, mille nimiväärtus on 50 krooni, peaks kajastama eestluse sümboleid, eestlaste töökust ja Eestile pühendumust. Plaatinamünt, mille nimiväärtus on 100 krooni, peaks kajastama Eestit, selle arengut ja ajalugu või eestlust edasiviivaid väärtusi," kommenteeris meenemüntide kujunduse põhimõtteid Eesti Panga asepresident Rein Minka.

Iga mündi kujunduskonkursi võitjale makstakse pärast vermitud müntide emiteerimist autoritasu, millelt Eesti Pank peab kinni kõik seadusega ettenähtud maksud ja maksed.

Kujunduskavandid palume esitada aadressil: "Mündižürii" Eesti Pank Estonia pst 13 15095 Tallinn. Detailne info konkursi ja meenemüntide kujunduse tehniliste tingimuste kohta on üleval Eesti Panga kodulehel aadressil www.eestipank.info.

Kolmikmeenemünte on Eesti Pank emiteerinud ka varem - Eesti Vabariigi 80. aastapäevaks. Viimase meenemündi emiteeris keskpank Eesti krooni taaskasutuselevõtu 15. aastapäeva puhul 19. juulil. Täpsem info meenemüntide ja nende ostuvõimaluste kohta on Eesti Panga kodulehel aadressil www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/kollektsionaaridele/.

Lisainfo:
Rahvusvaheliste ja avalike suhete osakond
Tel: 668 0719
E-post: info@epbe.ee


 


WelcomeToEstonia