logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank esitleb vabariigi aastapäeval kolme uut meenemünti


Pühapäeval, 24. veebruaril kell 11.00 toimub Eesti Panga Iseseisvussaalis Estonia pst 13 avatud pressikonverents, kus esitletakse Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul emiteeritud kolme meenemünti. Peale pressikonverentsi toimub samas uute müntide müük.


Eesti Pank emiteerib Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud kolm meenemünti 22. veebruaril. Keskpank tutvustab münte avalikkusele ning alustab müügiga 24. veebruaril. Soome Rahapajas (Mint of Finland) vermitud meenemüntide komplekti kuuluvad:


Hõbemünt nominaalväärtusega 10 krooni, mille esiküljel ehk aversil on Eesti Vabariigi vapp, tekst "EESTI VABARIIK" ja väljalaskeaasta 2008. Reversil on tamm, mida kutsutakse Eduard Wiiralti gravüüri "Viljandi maastik" järgi Wiiralti tammeks ning nimiväärtus "10 KROONI". Mündi servale on vermitud sulami tähis Ag 999. Mündi on kujundanud Heino Prunsvelt. Puhtast hõbedast mündi (Ag 999 kaaluga 28,28 grammi ja Proof kvaliteediga) maksimumtiraaž on 10 000 tükki.


Kuldmünt nominaalväärtusega 50 krooni, mille aversil on Eesti Vabariigi vapp ja 90. aastapäeva logo ning väljalaskeaasta 2008. Reversil on tuulik ja nimiväärtus "50 KROONI". Mündi servale on vermitud sulami tähis Au 999. Mündi on kujundanud Jaano Ester. Puhtast kullast mündi (Au 999 kaaluga 8,64 grammi ja Proof Like kvaliteediga) maksimumtiraaž on 5 000 tükki.


Plaatinamünt nominaalväärtusega 100 krooni, mille aversil on Eesti Vabariigi vapp ning aastaarv 2008. Reversil on Eesti rahvuslinnud suitsupääsukesed ja nimiväärtus "100 KROONI". Mündi servale on vermitud sulami tähis Pt 999. Mündi on kujundanud Tiit Jürna. Puhtast plaatinast mündi (Pt 999 kaaluga 7,775 grammi ja Brilliant Uncirculated kvaliteediga) maksimumtiraaž on 3 000 tükki.


Münte on võimalik osta nii üksikult kui ka komplektina. Müntide müügihinnad avalikustatakse emiteerimise päeval, 22. veebruaril.


Vabariigi aastapäeval toimuvale pressikonverentsile on oodatud nii meediakanalid kui ka linnarahvas. Pärast müntide tutvustamist pressikonverentsil on soovijatel võimalik neid endale sealsamas Iseseisvussaalis soetada, maksta saab nii sularahas kui ka kaardiga. Alates 27. veebruarist müüb meenemünte tavapäraselt Eesti Panga muuseum. 24. veebruaril muuseumis müntide müüki ei toimu.


Meenemünte saab osta ka posti teel. Oma soovid palume esitada Eesti Panga sularahaosakonnale aadressil Estonia pst 13 Tallinn 15095 või elektronpostiga aadressil hsinisaar@epbe.ee.


Meenemüntide pildid asuvad Eesti Panga kodulehel aadressil


www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_pt.jpg


www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_au.jpg


www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_ag.jpg


Ajakirjanikud on esitlusele oodatud. Oma tulekust palume eelnevalt teatada telefonil 668 0965 või e-postil ingrid.mitt@epbe.ee.


Lisainfo:


Livia Kulm


Avalike suhete büroo


Tel: 668 0745; 5291 449


E-post: livia.kulm@epbe.ee


 


WelcomeToEstonia