logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank esitleb pühapäeval Eesti Vabariigi 90. aastapäeva meenemünte

Pühapäeval, 24. veebruaril kell 11.00 esitleb Eesti Pank Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks emiteeritud meenemünte. Müntide esitlus ja müük toimub Eesti Panga Iseseisvussaalis Estonia pst 13 ning sinna on oodatud nii meediaesindajad kui ka linnarahvas. Müntide müük kestab kuni kella 15ni. 

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva auks emiteeritud meenemüntide komplekti kuuluvad hõbe-, kuld- ja plaatinamünt. Kõik mündid on vermitud Soome Rahapajas (Mint of Finland). 24. veebruaril kehtivad müntidele müügipiirangud.  Heino Prunsvelti kujundatud hõbemündi nominaalväärtus on kümme krooni. Hõbemündi esiküljel on Eesti Vabariigi vapp, tekst „EESTI VABARIIK” ja väljalaskeaasta 2008. Mündi tagaküljel on kujutatud ’Wiiralti tamm’ ning nimiväärtus „10 KROONI”. Mündi servale on vermitud sulami tähis Ag 999. Puhtast hõbedast Proof kvaliteediga meenemünt kaalub 28,28 grammi ning hõbemündi maksimumtiraaž on 10000 tükki. Ühe mündi maksumus on 300 krooni ning ühel inimesel on korraga võimalik osta kümme hõbemünti.

Jaano Esteri kujundatud kuldmündi nominaalväärtus on viiskümmend krooni ning selle esiküljel on kujutatud Eesti Vabariigi vapp ja 90. aastapäeva logo ning väljalaskeaasta 2008. Kuldmündi tagaküljel on kujutatud tuulik ja nimiväärtus „50 KROONI”. Mündi servale on vermitud sulami tähis Au 999. Puhtast kullast Proof Like kvaliteediga meenemünt kaalub 8,64 grammi. Kuldmündi maksimumtiraaž on 5000 tükki ning ühe mündi maksumus on 3500 krooni. Ühel inimesel on korraga võimalik osta kolm kuldmünti. 

Eestis esmakordselt väljaantava plaatinamündi nominaalväärtus on sada krooni ning selle on kujundanud Tiit Jürna. Plaatinamündi esiküljel on Eesti Vabariigi vapp ning aastaarv 2008, tagaküljel on kujutatud Eesti rahvuslinnud suitsupääsukesed ja nimiväärtus „100 KROONI”. Mündi servale on vermitud sulami tähis Pt 999. Puhtast plaatinast Brilliant Uncirculated kvaliteediga meenemünt kaalub 7,775 grammi. Plaatinamündi maksimumtiraaž on 3000 tükki ning ühe mündi maksumus on 6000 krooni. Ühel inimesel on korraga võimalik osta kaks plaatinamünti.

Meenemünte on võimalik osta nii üksikult kui ka komplektina. Ühe komplekti hind on 11 000 krooni ja ühel inimesel on võimalik osta korraga kaks meenemüntide komplekti. Müntide eest saab tasuda nii sularahas kui ka kaardiga. 

Alates 27. veebruarist saab Eesti Vabariigi 90. aastapäeva meenemünte osta Eesti Panga muuseumist. 24. veebruaril muuseumis neid meenemünte ei müüda.

Soovijatel on võimalik meenemünte osta ka posti teel, saates oma tellimuse Eesti Panga sularahaosakonda aadressile Estonia pst 13 Tallinn 15095 või e-mailiga aadressile info@epbe.ee .

Vabariigi 90. aastapäeva meenemüntide pildid asuvad aadressil:

http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_pt.jpg

http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_au.jpg

http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/pics/coins/ev_ag.jpg

Lisainfo:

Ingrid Mitt

Eesti Pank

Avalike suhete büroo spetsialist

Tel: 668 0965

Mob:512 6843

ingrid.mitt@epbe.ee

www.eestipank.info
 


WelcomeToEstonia