logo  
      
PRESSITEATED 
Vabariigi juubeli meenemündid pälvisid rahva suure huvi

Eesti Panga poolt Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks emiteeritud hõbedast, kullast ja plaatinast meenemündid on osutunud väga populaarseks. Kokku on keskpank müünud juubelimünte 30 miljoni krooni eest.

Eesti Pank alustas vabariigi juubelimünt ide müüki 24. veebruaril ning on pisut rohkem kui kuu ajaga läbi müünud enamiku tiraažidest. Täielikult on läbi müüdud hõbemündid, jätkub vaid väljastatud postimüügi arvete alusel tellimuste täitmine.

Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve sõnul on huvi vabariigi juubelimüntide vastu olnud erakordselt suur. "Ilmselt on üks põhjus selles, et juubeliks tehtud meenemünte on mitu, need on erinevas hinnaklassis ja inimestel on olnud võimalik valida endale sobivaim," kommenteeris Roosve.

Eesti Panga muuseumist saab jätkuvalt osta kuld- ja plaatinamünte ning müntide komplekte. Kuldmündi hind on 3500 krooni, plaatinamündi oma 6000 krooni ning mündikomplekt maksab 11 000 krooni. Münte müüakse muuseumis selle lahtiolekuaegadel kolmapäevast reedeni kell 12 kuni 17 ja laupäeviti kell 11 kuni 16. Samuti on münte võimalik osta posti teel, saates tellimuse aadressile hsinisaar@epbe.ee.

Meenemüntide pildid ja kirjeldused asuvad aadressil http://eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/mynt/commemorative.html.

Lisainfo:

Livia Kulm

Avalike suhete büroo

Tel: 6680 745; 5291 449

E-post: livia.kulm@epbe.ee 


WelcomeToEstonia