logo  
      
PRESSITEATED 
Muuseum kogub mälestusi: nõukogudeaegne riietus, uued väliseestlased, kollektsioneerimine

Kuni 1. augustini kogub Eesti Rahva Muuseum kirjeldusi ning mälestusi kolmel erineval teemal ning vabal teemal. Sel aastal on võimalik oma materjalid esitada ka veebi kaudu.


2009. aasta teatmematerjali kogumise võistluse raames oodatakse kõiki saatma materjali peamiselt kolmel teemal: 1. Uued väliseestlased; 2. Noorte rõivastus nõukogude ajal; 3. Kollektsioneerimine. Samuti on võimalik kirjutada vabal teemal. Kõikide teemade juures on olemas abistavad ja suunavad küsimused.


Vabateemaliste tööde puhul on eelkõige oodatud kirjutised eelmiste aastate uurimisteemadel: Turism nõukogude ajal, Isik ja võim – kokkupuuted võimuesindajate ja ametiasutustega , 1990ndad aastad Eestis: suurte muutuste aeg ja argielu. Samuti on oodatud kodukoha või - talu kirjeldused, meenutused nõukogude ajast, eluloolised ja etnograafilised materjalid.


Lisainfo 2009. aasta kogumisvõistluse kohta: www.erm.ee/kirjasaatjad


Veebiankeedi leiab aadressilt: www.erm.ee/vastused09 (soovitame eelnevalt lugeda ka abistavaid küsimusi).
Korrespondentide arhiiv on sündinud tänu tuhandetele vabatahtlikele abilistele, kes on aastast 1931 koondunud kirjasaatjate võrku. Nende ülesandeks on abistada muuseumitöötajaid inimeste igapäevase elu uurimisel. Muuseum korraldab teatmematerjali kogumise võistlusi alates 1958. aastast.


Lisainformatsioon: Tiina Tael, ERMi peaarhivaar, 7350 420, tiina.tael@erm.ee


Lugupidamisega


Liisi Toom

Eesti Rahva Muuseum

Kommunikatsioonijuht


Jälgi ERMi tegevusi mikroblogi vahendusel Http://www.twitter.com/memoryfield või liitu listiga http: www.erm.ee/list


 


WelcomeToEstonia