logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank kuulutab välja taliolümpiamängude meenemündi kujunduskonkursi

Eesti Pank kuulutab välja Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.


Olümpiamängudele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon alates 1992. aastast. 2010. aastal Vancouveris Kanadas toimuvate XXI taliolümpiamängude tähistamiseks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 krooni. Eesti Pank soovib meenemündile leida kujunduse, mis kajastab äratuntavalt mõnd talispordiala või –alasid, taliolümpiamängudele iseloomulikku või Eesti talisportlaste saavutatut. Samuti peab kujundusel olema nimiväärtus "10 krooni" ja kasutatud Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Vancouveri Olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid.


Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi kujunduskonkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg Eesti Pangale on 10. september 2009. Konkursi täpsed tehnilised, osalemise ja hindamise tingimused on tutvumiseks Eesti Panga kodulehel.


Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga poolt kokku kutsutud žürii teeb Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 17. septembril 2009. Kujunduskonkursi võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 30 000 krooni.


Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehelt www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/mynt/commemorative.html.


Lisateave: Liisa Eichler, Sularaha- ja turvaosakond, tel: 6680 723, E-post: liisa.eichler@epbe.ee


Lisateave:Ingrid Mitt, Avalike suhete büroo, tel: 6680 965, E-post: ingrid.mitt@epbe.ee


 


WelcomeToEstonia