logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank esitleb tuleval kolmapäeval Vancouveri meenemünti

Eesti Pank esitleb järgmise nädala kolmapäeval, 27. jaanuaril Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud hõbedast 10-kroonise nimiväärtusega meenemünti.

Hõbedast meenemündi tagaküljel on kujutatud dünaamiline stiliseeritud kujund kihutavatest murdmaasuusatajatest, nimiväärtus "10 KROONI", Eesti Olümpiakomitee logo ja rooma number "XXI". Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst "EESTI VABARIIK" ja aastaarv "2010". Hõbedast meenemündi on kujundanud Stanislav Kalinin. Müntide tiraaž on 10 000 ja need on vermitud Soome Rahapajas. Hõbemündi maksumus on 350 krooni.


Samal päeval alates keskpäevast saab münte soetada nii keskpanga muuseumis kui ka SEB panga kontorites üle Eesti.


Meenemünte hakkavad kolmapäeval, 27. jaanuaril algusega kell 12 müüma Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) ning SEB kontorid üle Eesti. Nii tulevad mündid müügile Tallinnas Tornimäe, Lasnamäe Centrumi, Pae, Magistrali, Nõmme, Järve, Roosikrantsi, Kristine ja Õismäe kontorites ning Rapla, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rakvere, Kiviõli, Jõhvi, Narva, Sillamäe, Kohtla-Järve, Paide, Viljandi, Põltsamaa, Jõgeva, Põlva, Võru, Valga, Tartu, Antsla ja Otepää peakontorites.


Meenemünte on soovijatel võimalik osta ka posti teel, saates oma tellimuse Eesti Panga sularahaosakonnale aadressile Estonia pst 13 Tallinn 15095 või e-mailiga aadressile tellimine@epbe.ee. Münte broneerida ei saa.


Meenemüntide trükikvaliteedis pildid leiab siit: http://www.eestipank.info/failid/pildid/vancvr.jpg.


Lisateave:

Eesti Panga muuseumi telefonil 6680 760

Eesti Panga infotelefonil 6680 719

Ingrid Mitt

Avalike suhete büroo

Tel: 6680 965, 5126 843

E-post: ingrid.mitt@epbe.ee


vancvr


 


WelcomeToEstonia