logo  
      
PRESSITEATED 
Alates tänasest on müügil proof-kvaliteediga Eesti euromündid

Täna, 1. novembril kell 9 jõuavad Eestis müügile proof-kvaliteediga ehk läikiva pinnaga ringlemata Eesti euromüntide komplektid. Komplekt maksab 98 eurot ja seda on võimalik soetada Eesti Posti e-poest või SEB pangakontoritest üle Eesti.


Kõrgekvaliteedilise pinnatöötlusega ehk proof-kvaliteediga Eesti euromüntide komplekt sisaldab üht käibemünti igast nimiväärtusest ehk kokku kaheksat käibemünti koguväärtusega 3,88 eurot. Iga münt on eraldi kapslis, mis kaitseb selle pinda sõrmejälgede ja tolmu eest.


Komplekt sisaldab ka vasknikli (CuNi) sulamist hõbetatud medalit, mis tähistab euro kasutuselevõttu Eestis. Medali ühel küljel on tekst Tere euro! ja aastaarv 2011 ning teisel küljel on Eesti Panga logo. Medali läbimõõt on 38,6 mm ja kaal 26,3 grammi ning see on samuti kapslis.


Eesti euromündid on kujundanud graafik Lembit Lõhmus. Mündikomplekti kujunduse teostaja ja müntide vermija on Soome Rahapaja.


Mündikomplektide tiraaž on 3500. Sellest 1000 komplekti müüakse Eesti Panga kaudu ja 2500 komplekti turustatakse Soome Rahapaja kaudu rahvusvahelisel turul Rahapaja edasimüüjatele.


Kõrgekvaliteedilise pinnatöötlusega Eesti euromüntide suveniirkomplekte saab iga huviline osta SEB suurematest pangakontoritest üle Eesti või Eesti Posti e-poest. Samuti on võimalik münte tellida endale sobivasse kontorisse SEB klienditoe telefonil 6655 100


Ühel ostjal on võimalik soetada kuni kolm komplekti. Müügipiirang on kehtestatud seetõttu, et mündikomplektide väikse koguse juures saaks selle endale soetada siiski võimalikult palju huvilisi.


Meenekomplekti trükikvaliteedis pildi leiab Eesti Panga kodulehelt:

http://www.eestipank.ee/pub/et/yldine/pangatahed/EUR/myndikomplekt01.jpg


Lisainfo:

SEB klienditugi 6655 100

Eesti Panga infotelefon 6680 719


Ingrid Mitt

Eesti Pank

Avalike suhete allosakondTel: 668 0965, 512 6843

ingrid.mitt@eestipank.ee

www.eestipank.info


Henna Karjalainen

Kommunikatsioonidirektor

Mint of Finland Ltd.

henna.karjalainen(at)mint.fi

www.mint.fi


 


WelcomeToEstonia