logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank kuulutab välja meenemündi kujunduskonkursi


Eesti Pank kuulutab välja Londoni olümpiamängude toimumisele pühendatud meenemündi kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.


2012. aasta suvel toimuvad Londonis olümpiamängud. Selleks puhuks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 12 eurot. Eesti Pank soovib meenemündile leida kujunduse, mis kajastaks olümpiamänge kui maailma ühendavat sündmust, Eesti sportlaste saavutusi olümpiamängudel või olümpiamängudel esindatud spordiala.


Üks autor või autorite kollektiiv võib esitada konkursile ka mitu kavandit. Konkursi täpsed tehnilised, osalemise ja hindamise tingimused leiab Eesti Panga kodulehel.


Konkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 29. veebruar 2012 kell 16:00 Eesti Pangas aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.


Eesti Panga poolt kokku kutsutud žürii teeb Londoni olümpiamängude toimumisele pühendatud meenemündi Eesti kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 28. märtsil 2012. Meenemündi kujunduskonkursi võitjale makstakse pärast müntide emiteerimist autoritasu. Autoritasu makstakse ka 2. ja 3. koha saanud autorile või autorite kollektiivile. Autoritasud on vastavalt 2000, 1000 ja 500 eurot.


Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehelt.Lisateave:

Irma Tobbi

Eesti Pank

Sularaha- ja turvaosakonna ekspert

Tel: 6680 723

E-post: irma.tobbi@eestipank.ee


Avalike suhete allosakond

Viljar Rääsk

Eesti Pank

Eurosüsteem

Tel: 668 0745, 527 5055

E-post: viljar.raask@eestipank.ee


 


WelcomeToEstonia