logo  
      
PRESSITEATED 
Eesti Pank emiteerib taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi

Torino taliolümpiamängude avamise päeval, 10. veebruaril tuleb müüki taliolümpiamängudele pühendatud hõbedane meenemünt, mille emiteerib Eesti Pank. Huvilised saavad endale mündi broneerida alates homsest, 7. veebruarist.

Kunstnik Mati Karmini kujundatud mündi esiküljel ehk aversil on Eesti Vabariigi riigivapp, tekst "Eesti Vabariik" ja mündi väljalaskeaasta 2006. Reversil on suusatajat kujutav kuldaplikatsioon, Eesti Olümpiakomitee sümboolika ning tekst "10 KROONI". Mündid on vermitud Soome Rahapajas (Mint of Finland) kogutiraažiga 5000 tükki. Puhtast hõbedast (Ag 999/1000) meenemündi läbimõõt on 38,61 millimeetrit ja kaal 28,28 grammi.

Taliolümpiamängudele pühendatud meenemündiga jätkab Eesti Pank olümpiateemaliste müntide väljaandmist. Torinos toimuvatele XX talimängudele pühendatud mündil olev murdmaasuusataja sümboliseerib Eesti ühte edukaimat spordiala, mis 2002. aasta talimängudelt tõi Eestile kuld- ja hõbemedali Andrus Veerpalult ning pronksi Jaak Maelt. Edukate suusariikide hulgas on Eesti püsinud juba aastaid.

"Suusatamine ei seostu mitte ainult tippspordiga. Meenemünt kannab ka tervisliku eluviisi ideed, sest suusatamine on populaarne harrastus terves Eestis ning paljudele sobiv viis oma keha ja vaimu hoidmiseks. Loodetavasti saab suusatajaga hõbemünt koduseks paljudele, kes peavad lugu kenast numismaatikast ning arvestades suurt rahvusvahelist huvi Eesti müntide vastu, aitab ka välismaal tutvustada meid kui suusamaad," märkis Eesti Panga president Andres Lipstok.

Eesti Panga emiteeritavat münti hinnaga 500 krooni saab osta alates reedest, 10. veebruarist kella 12-st Eesti Panga muuseumis. Eesti Panga muuseum on tavapäraselt avatud kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti kella 12-st 17-ni ja laupäeviti kella 11-16ni.

Vältimaks pikki järjekordi esimestel müügipäevadel saavad soovijad endale olümpiamünti broneerida juba alates 7. veebruarist telefonil 668 0560 või 668 0760 ja e-posti aadressil torino@epbe.ee. Broneeritud meenemüntide väljaostmine toimub alates 22. veebruarist 22. juunini.

Meenemünti saab osta ka posti teel. Sellekohased soovid palume esitada Eesti Panga sularahaosakonnale aadressil Tallinn 15095, Estonia pst 13 või elektronpostiga aadressil hsinisaar@epbe.ee.

Pressiteatele on lisatud meenemündi pildid.

Muuseumi infotelefon: 668 0560; e-post: torino@epbe.ee.

Lisainfo:
Silver Vohu
Avalike suhete büroo
Tel 66 80 965
E-post: silver.vohu@epbe.ee


 


WelcomeToEstonia